Verif-y – Kurumlar için Dijital Kimlik Doğrulama Platformu

Share This:

verif-y görsel

WEBSITE   WHITEPAPER   TWITTER   FACEBOOK   DISCORD   TELEGRAM   BITCOINTALK

Verif-y, küresel blok zinciri ekonomisinde kullanabilmeleri için kullanıcılara kimlik bilgilerinin sahibi olma, yönetme ve bu bilgilerle güvenli iletişim kurma gücü veriyor.

Token Satış Etkinliği açılışı: 25 Ekim 2017 TSİ 20:00
Token Satış Etkinliği kapanışı: 30 Kasım 2017 TSİ 20:00

Verif-y’nin kimlik çözümü, küresel dijital blok zincir ekonomilerinin genişlemelerini sürdürmesi için güçlü ve güvenilir bir dijital kimliğin gerekli olduğuna işaret ediyor. Hızla büyüyen kripto dünyada kimlik talebini karşılamak için Verif-y, piyasada bulunan kimlik ve istihdam doğrulama gereksinimini blok zinciri tabanlı dijital kimlik doğrulama yönetimi ile çözüme kavuşturuyor. Verif-y’ın hizmetleri “Kişisel Kimlik Bilgileri (Personel Identity Information – “PII”)”nin günümüz teknolojisiyle tanımlanmasını ve korunmasını sağlıyor.

Verif-y, kullanıcılarına dijital kimliklerini ve kimlik doğrulamalı kimlik bilgilerini sahibi olma, yönetme ve bunlarla iletişim kurma gücü verir ve kurumlara PII verilerini sunmak ve bunları talep etmek için bir ara yüz ve güven katmanı verir. En önemlisi, Verif-y ile PII’nin tüm iletişimi, blok zinciri teknolojisi ile denetlenir ve doğrulanır.

Verif-y, eğitimciler, işverenler, kimlik bilgileri sağlayıcıları, lisans verenler, üye kuruluşlar, sertifika sağlayıcıları ve son olarak da kullanıcıları olmak üzere, ekosisteme katılan tüm taraflara Kişisel verileri(PII) güvenli bir şekilde doğrulama, depolama ve yönetmelerini sağlayarak sürece değer ve verimlilik katıyor.

Verif-y Farkı

Verif-y’yi kullanarak, bireyler mesleki ve eğitim geçmişlerini içeren bir dijital profil oluştururlar. Bunu, her kaydın blok zincirinde otomatik olarak doğrulanması izlemektedir; çeşitli teknoloji katmanları tarafından işlenir ve doğrulama için gönderilir. Onaylandıktan sonra, bu kayıtlar, kullanıcı tarafından, seçtikleri işverenler, eğitim kurumları, bankalar, kiralama acentaları gibi üçüncü taraflarla kolayca paylaşılır. Kimlik doğrulama sisteminin gerçek zamanlı iletişimi blok zincirindeki farklı katılımcıların, adayın kimlik belgelerinin meşruluğunu hemen belirlemesine, böylece işlem süresini ve maliyetlerini düşürmesine ve bir çok durum için daha fazla doğrulama ihtiyacının ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Kullanıcılar platforma web ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişir. Kullanıcılar platforma davet ediliyor ve iddia ettikleri kişi olduklarını güvence altına alan süreçler kullanılarak kimlik doğrulaması yapılıyor. Verif-y uygulaması, kullanıcıların kayıtlarını güvenli bir bulut ortamında saklar ve her bir kayda, blok zincirinde saklanacak benzersiz bir kimlik atar. Uygulama derinlemesine güvenlik önlemleri, tehdit modelleme, birden fazla kimlik doğrulama gibi yöntemler kullanarak bilgileri sistemde en üst seviye güvenlik ile saklar.

Uygulama Akışı

Kullanıcı Tarafında;

 • Bir kullanıcı platforma davet ediliyor ve bir hesap ve profil oluşturan kayıt işlemini tamamlıyor.
 • Verif-y’nin platformu, kullanıcının kişisel verilerini doğrulayan Kimlik Doğrulama Katmanları’nda bir dizi algoritma çalıştırır ve kullanıcı cihazında gizli anahtarlarıyla şifrelenir. Verif-y kullanıcıların kişisel verilerini “hash” yöntemi ile şifreleyerek ve merkezi olmayan defterin üzerinde tasdik kaydı yaparak, kullanıcıya ait kimlik bilgilerini blok zincirine işler. Onayın blok zinciri işlemi ayrıntıları, Verif-y’nin uygulamasında kullanıcıya sağlanır.
 • Kullanıcı, örneğin iş tecrübelerini temsil eden profilindeki gerekli bilgileri doldurarak bir kayıt ekler.
 • Kayıt ekleme aşamasında, ödeme (Verif-y Token’ı (VFY) ile) gereklidir ve hizmet isteğine bağlıdır.
 • Doğrulama talebini akıllı sözleşme adresine gönderilen bir işlem biçiminde işler. Bu kayıtlar şifrelidir ve akıllı sözleşmeye yeni bir blok eklendiğinde gönderilir. Sözleşme kapanmadan hemen önce, uygulama simgesinin ödemesi yapılır ve sözleşme sonuçları hedef adrese gönderilir. Verif-y platformu doğrulama hedefinden gelen yanıtı alır ve yanıtın değerine dayanarak kullanıcıya yeni kayıt durumunu bildirir.
 • Kullanıcı başvurusundaki sonuçları gözden geçirebilir (durumun onaylanmış bir iş kaydını temsil eden yeşil renge dönüşmesi gibi)

Kimlik Doğrulama Talep Eden Tarafında;

 • Doğrulanmış kuruluşlar (eğitimciler, işverenler, bağışçılar, hükümet, sağlık bakımı ve diğerleri), kullanıcıları Verif-y’nin web tabanlı veri sağlayıcı gösterge tablosu veya uygulama programlama ara yüzü (“API”) aracılığıyla toplu olarak toplama yetkisine sahiptir.
 • Verif-y’nin platformu Kimlik Doğrulama Katmanlarında bir dizi algoritma çalıştırarak kullanıcıların daha önceden profillerine ekledikleri kişisel verilerini doğrulamaktadır.

Verif-y Uygulama Token’ı (VFY)

Verif-y app-token, farklı kullanıcı kategorileri için çeşitli şekillerde değerlidir. Farklı akıllı sözleşmelerin yürütülmesine dayanan hizmet ve gelir teslimatlarını otomatik hale getirme yeteneği yaratırken çeşitli kullanıcılara ve kurumlara hizmetler için ödeme yapmalarını sağlar.

Platform, VFY adlı uygulama token’ını kullanıyor. VFY, Ethereum blok zincirinde dağıtılmakta ve tasarımı, yaygın olarak benimsenen ERC-20 bazında işlenmektedir. VFY uygulama etiketleri, son kullanıcıların ve kurumsal alıcıların akıllı sözleşmelerinden yararlanan platform tarafından sunulacak ürün ve hizmetleri ödemek için kullanılacaktır.

Ön Satış 14 Eylül’de başladı ve 25 Ekim’e kadar devam edecek, 25 Ekim’de ICO süreci başlayacaktır.

Token Değişim Süreci (ICO) Detayları

Token Satış Platformuna buradan ulaşabilirsiniz: https://www.verif-y.io/#crowdsale-scroll-target

 • Maksimum token arzı: 1,000,000,000 VFY
 • ICO token fiyatı: 1 VFY = 0.0003 ETH

Yol Haritası

Verif-y Road Map

Takım

 • Ed Zabar Kurucu ve CEO
 • Bill Crean Ürün Yöneticisi
 • Colleen Connors Sistem Operasyonları Yöneticisi
 • John Chaisson İş Geliştirme Yöneticisi
 • Chad Peiper. Yazılım Geliştirme Yöneticisi
 • Tammy Fudem İç Kontrol Ekibi Yöneticisi

Danışman Ekip

 • Paul Booth
 • Lewis Larson
 • Shoshana Loeb
 • Kirk Philips
 • Adam Schwartz
 • David Schwartz
 • Neal Trieber
 • Gil Tsabar
 • Lior Zysman

 

 

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Eth Cüzdan Adresimiz: 0x26078811656d6b8c0a0037ae5151caf6bca16425

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “CK”.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir