Sharpay – Paylaşarak Blok Zinciri Karından Elde Edin

Share This:

sharpay info pic

WEBSITE   WHITPAPER   SLACK   TELEGRAM  TWITTER   FACEBOOK   BITCOINTALK  ICO

Sharpay nedir? Internet üzerinden paylaştıklarınızla token kazanmak ister misiniz?

Token Satış Etkinliği açılışı: 12 Temmuz 2017 TSİ 18:00
Token Satış Etkinliği kapanışı: 26 Temmuz 2017 TSİ 18:00

Insan var olduğundan beri haberleri ve gelişmeleri birbiriyle paylaşıyorlar. Yıllar ilerledikçe ise bu bilgilerin paylaşım yolları değişiyor. Çevrimiçi bilgiye ulaşmanın kolaylığı ile beraber internet ya da sosyal medya bilginin yayılması konusunda başı çeker bir noktaya geldi. Paylaşılan bilginin sayısı ve hacmi her geçen gün artıyor. Her çevrim içi projenin ise bir amacı var, o da görüntülenme sayısını arttırmak. Görüntülenme sayısının artması daha fazla para kazanımı, iş büyümesi ve reputasyon demek. Bloglar, sosyal medya ve forumlar gün itibariyle sitelerin görüntülenme sayısının en çok artmasın sağlayan mecralar.

Dünya üzerinde şu an için 1 milyar internet sitesi var ve  bu sayı her yıl % 5-7 büyüyor. Paylaşım düğmeleri ise sadece % 3’ünde yani 30 milyon sitede kullanılıyor. Sosyal paylaşım harcamaları ve gelirlerinde yükseliş beklemek bu senaryoda gerçek dışı gözükmüyor. Zenith Optimedia tarafından yayınlanan sosyal medya pazarlaması (SMM (social media marketing)) hacminin 2019 yılında %72 artması ve $50 milyar dolar seviyesine ulaşması öngörülüyor. Şu an için bu kazancı büyük ölçüde sosyal medya fenomenleri sağlıyor. (Kaynak: https://www.zenithmedia.com/social-media-ads-hit-us50bn2019-catching-newspapers/)

Sharpay Ne Getiriyor?

Sharpay sosyal medya ve ya internet üzerinde etkin bütün kullanıcıların popülerlik ve ya takipçilerinden faydalanarak token kazanmasını sağlıyor. Sitelere entegre edilecek basit bir paylaşım butonu ile yapılacak paylaşımlar sonucu ödülünüzü kripto para olarak almak mümkün. Hali hazırda kullanımda olan bu ürün bot koruması ile birlikte sahte paylaşımları elime ediyor. Her paylaşımın ziyaret edilme sayısına göre hesaplanan ödülleri sayarken de bu bot koruması aktif durumda. Hem tek tıkla farklı sosyal medyalar üzerinde istediğiniz konuda paylaşımınızı yapabiliyor hem de bu paylaşımların adil bir şekilde blokzinciri üzerinde tutularak sayıldığını biliyorsunuz. Sharpayin bu yenilikçi iş planı ve inovatif ürünü Eurasian international patent priority tarafından patent altına alınmış durumda.

Sharpay ilk olarak Ethereum ERC20 üzerinde geliştirildi. Daha sonraki fazlarda Sharpay bağımsız bir blokzinciri alt yapısı başlatmayı (POS tabanlı BitShares çatal) amaçlıyor. Blokzinciri tokenları siteler ve kullanıcılar arasında tanımlamak ve dağıtmak için kullanılacak. Blokzinciri üzerine geçilecek ileriki fazların sadece yeni kullanıcıları sisteme kazandırması değil, aynı zamanda daha fazla sitenin de sharpay düğmesini sitesine entegre etmesini sağlaması öngörülüyor.

Sharpay ekibinin yazmış olduğu, detaylı yol haritası, planlar ve öngörülerin olduğu “whitepaper” dokümanına sharpay.io adresinden ulaşabilirsiniz. Bizler de size token satış etkinliği bitene kadar periyodik yazılar ile sharpayin bu inovatif ürününü anlatmaya, yapılması beklenenleri açıklamaya ve ekibini tanıtmaya çalışacağız.

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir