RepuX – KOBİ’ler İçin Merkezi Olmayan Veri ve Uygulamalar Protokolü

Share This:

Repux Icon 

| WEBSITE |BITCOINTALK |WHITEPAPER | TWITTER | FACEBOOK | |TELEGRAM | REDDIT | BLOG |

 ICO Başlangıç Tarihiı: 6 Şubat 2018
ICO Bitiş Tarihi:  9 Mart 2018

33 milyon dolar tutar karşılana kadar ve ya son tur sona erene kadar satışlar devam edecektir. RepuX token satışına ETH, BTC veya USD olarak minimum 100 USD veya karşılığı ile katılabilirsiniz.

RepuX Nedir?

RepuX, çeşitli değişmez veri türleri üzerine farklı kurumsal ve bireysel kullanıcı tarafları arasında takas edilerek değiştirilebilen protokol seviyesinde bir frameworkdür. IPFS, Sia ve Ethereum gibi birden fazla gelişmiş merkezi olmayan teknolojisinin yanı sıra, yüksek verimli bir blokchaindir. RepuX, protokolü kullanan P2P doğrudan deper ve veri transferi yaratarak, mevcut pazarda bulunmayan bireysel ve kurumsal kullanıcılar ile toplu veriler arasında bir bağlantı yaratmakta. RPX tokenleri sayesinde yapılan bu hızlı aktarım, aracıları ortadan kaldırır.

Özetle:

Küçük ve orta ölçekli firmaların yazılım geliştirenlere anonim data satmasına yarayan bir platform, geliştiriciler bu verilerle analiz vb. raporlar oluşturarak tekrar firmalara bunları satabilecekler.

Sorun

Kurumların sistemlerinde saklanan terabaytlarca verileri bulunuyor ve bunları daha iyi iş kararı alma sürecinde yada geliştirilmiş iş etkinliğinde kullanmada sorun yaşıyorlar. Geliştiriciler, makine öğrenimini ve yapay zeka çözümlerini geliştirmede veri eksikliği, ve en önemlisi bunu satacak kurumsal müşterilerde veri eksikliği yaşıyor. Bu bağlantısızlık arasında büyük bir değer bulunuyor.

Çözüm

RepuX, çeşitli türde kurumsal ve kullanıcı verisinin paraya çevrilebildiği ve farklı taraflar arasında değiştirebilen protokol seviyesinde bir sistemdir. IPFS,Sia ve Ethereum/EOS birden çok merkezi olmayan son teknolojileri kombine ederek, ve bunun yanında özelleştirilmiş yüksek verimli block-chain olası yükseltmesiyle, veri ve bilgiler için yüksek seviyede merkezi olmayan bir pazar alanının oluşturulmasına olanak vermektedir.

Teknoloji

API, bu pazar alanlarının, 3. kişilerin belirli ihtiyaçlarına göre geliştirilmesine olanak verecektir. Değer ve veri transferlerinin doğrudan protokoldeki eşler arasında yaparak, yüksek seviyede toplanmış kullanıcı ve kurum verileri için çeşitli B2B (işten işe) veri paylaşım fırsatlarının oluşturulmasına olanak verir. Mevcut piyasada bu, şu anda bulunmamaktadır. REPUX token aracılığıyla yapılacak bu doğrudan ve hızlı değer transferi bir çok endüstrideki aracı ve komisyoncu ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Makine öğrenimiyle, büyük veriler ve Yapay zeka büyük-ölçekli toplanmış veriye daha da bağımlı hale gelmektedir, RepuX bundan fayda ve ilgili alanlarda innovasyon sağlamak için iyi hazırlanmıştır.

Nasıl çalışıyor?

Opsiyonel olarak her kurum ve işlem arkasındaki ismi tahsis ederek, ve oracle sistemince doğrulayarak, protokol içinde bütünlük temin edebiliyor ve oyuncuların satın aldıkları verilerin sadece varlığında değil aynı zamanda kalitesi konusunda da daha büyük bir güvene olanak sunuyoruz. RepuX’la, kullanıcı verilerinin değerini geri getirmeyi umuyorlar.

Geliştiriciler

Geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için şirket verilerini güvenli bir şekilde gerçek zamanlı olarak satın alabilecek ve erişim sağlayabilecektir. Bu, benzer şirket ve veri türleri arasında api ile mevcut olacaktır. Verilere önizleme yapabilir, abone olabilecekler ve hatta belirli şirketleri yada tüm endüstriyi seçebilirler. Sonrasında, uygulamaları, algoritmaları RepuX’la listelenebilecek ve Tokenlarla şirketlere geri satılabilecektir. Veri erişimiyle ilgili farklı izinler olacaktır ve geliştiriciler/şirketler topluluğu korumak için işlemler silsilesiyle itibar geliştirebileceklerdir.

REPUX Token

Merkezi olmayan kurumsal veri veri ve uygulama sektöründe kullanılabilen bir kripto paradır.

WorkHQ, RepuX ile Çin’deki milyonlarca KOBİ ye erişim olanağı sağlayan bir anlaşma sağladı. WorkHQ  Çin merkezli bir stok yazılımıdır. Bu sözleşme 5 yıllık süreyle yapılmıştır ve WorkHQ yazılımını kullanan KOBİlere verilerini satarak token kazanma fırsatı sunacaktır.

RepuX tokenlerin planlanan dağıtımı

Ön-Satış %20
Token Satışında satılan %30
Ödül havuzu %10
Platformda satılan %23
Kurucu ekip 3 yıl saklama periyodu %12
Elçiler %3
Token satış ikramiyeleri %2

Vizyon

“Vizyonumuz, toplayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar arasında etkin aktarımla veri parasallaştırımını kolaylaştıran ve aynı zamanda zaman içinde veri güvenirliğinin ve itibarının değerlendirilmesine olanak veren bir protokol oluşturmaktır. RepuX Protokolümüzle , veri toplayıcıları RepuX Tokenları karşılığında veriyi, veri kullanıcılarıyla yada uygulama geliştiricileriyle takas edebileceklerdir. Geliştiriciler Repux Protokülne dayanabilecek, ve toplayıcılardan aktarılan veriyi çeşitli endüstrilerdeki nihai kullanıcılara RepuX Token karşılığında aktarılmak üzere ürün ve hizmetler oluşturmak için kullanabileceklerdir. RepuX Protokolü ile, veriye ek değer katmayı umuyoruz.”

Repux, küçük ve orta ölçekli işletmelerin anonimleştirilmiş verileri geliştiricilere sattığı bir Pazar yeridir.

  • İşletmeler anonimleştirilmiş verilerini satar ve token kazanır.
  • Geliştiriciler, Makine öğrenimini algoritmalarını eğitmek için veri satın alır
  • Geliştiriciler sonrasında akıllı uygulamalarını daha iyi iş kararları için kuruluşlara geri satar.

RepuX tokenları Pazar yerinde alım satımın aracısı ve işlem yapmanın tek yoludur.

ICO bölümlerine göre indirim yüzdeleri:

Repux bonus

 

Takım

Repux bir grup olarak ortaya çıktı. Her bir üye çeşitli endüstrilerde başarılı geçmişlere sahiptir. Medya, FinTech, SaaS, Büyük Veri, Mühendislik önde gelen tecrübeleri arasındadır. Profillerini inceleyin, ve kararı kendiniz verin.

Repux Team 1

Repux Team 2

repux team 3

Danışmanlar

 Repux Advisors

Yol Haritası

Temmuz 2017  400,000$ Seed fonlama

Eylül 2017 Endüstriden danışmanlar

Ekim 2017 RepuX Kuruluşu kuruldu

Mart 2018 Token satışı

Aralık 2017 RepuX Protokolü başladı

Blockshow Asya’ya katıldı

Kasım 2017 İş ortağıyla ana dağıtım bildirimi

Kod denetimi

Blockchain Expo’da Konuşma

Nisan 2018 Token satışı denetimi

Mayıs 2018 Protokol geliştiricilere açılır

Haziran 2018 Repux Platformu merkezi olmayan kurum uygulamalarına izin verir

Medyada RepuX

Repux in media

 

 

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424
Eth Cüzdan Adresimiz: 0x26078811656d6b8c0a0037ae5151caf6bca16425

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.
Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “CKU”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir