MINERVA (OWL) – Ethereum Tabanlı Akıllı Kripto Para

Share This:

minerva
WEBSITE   WHITEPAPER TELEGRAM BITCOINTALK  ICO  TWITTER FACEBOOK

Ethereum Block Zinciri üzerinde akıllı para
Token Satış Etkinliği açılışı: Açıklanacak
Token Satış Etkinliği kapanışı: Açıklanacak
(veya 1M OWL Token üst limit satışı tamamlanınca)

Minerva’yı tanıyalım

Minerva (OWL) güncel kripto para kullanımı ve yaygınlaşma sorunlarını ele alan ve bunları çözmeyi hedefleyen bir platformdur. Amacı kanıtlanabilir / takip edilebilir işlemler, yönetimsel özellikler ile riskleri azaltacak ve OWL ile ödeme kabul edecek tüccarları ödüllendirecek bir sistem kurmaktır. En büyük farkı ve teşviki ise işlem ücreti almak yerine ek Tokenlar ile işlem başına ödeme gerçekleştirmektir. Amacı, teşvikler, daha güvenli yapı ve kısa sürede gerçekleşen keskin değer dalgalanmalarının önüne geçerek kripto paralar ile akıllı kontrartların kullanımının yaygınlaşmasını hızlandırmaktır.

Minerva hakkında bazı teknik detaylar

Minerva bir ERC20 bazlı, yani Ethereum block zinciri üzerinde Kurulu bir Token ve akıllı kontrattır. Böylelikle kolaylıkla ERC20 uyumlu Wallet’lar ve borsa siteleri arasında transfer edilebilir.

Minerva tasarlanan ürünün uygulanması gibi büyük bir soru işaretini, yılda 20 milyon USD geliri ve 10 milyondan fazla kullanıcısı olan bir platform ile entegre olarak başlangıçta çözmüştür.

Onaylanmış platformlar için teşvik OWL Token ödülleri ile gerçekleştirilecektir. Verilecek ödül miktarı değişken olup güncel token değeri ile dengelenecektir.

Sorunlara yaklaşım ve çözümler

Günümüz kripto paralarının değerleri son derece değişken olup, kısa süreli keskin değer değişimleri (Volatilite) büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu durum bir çok iş modeli için riski arttırmaktadır. Minerva bu sorunu çözmeyi, çözerek de iş modellerinin bu teknolojiyi benimsemesini hızlandırmayı hedeflemektedir.
Gözlemler ve incelemeler sonucunda oluşturulan matematiksel bir yaklaşım ile volatilite sorununu ele almaktadır.
OWL Tokenların bir kısmı giriş bonusu olarak işletmelere kademeli olarak dağıtılacaktır. OWL Tokenlar Minerva onaylı platformlarda hizmet karşılığında takas edilebilecek ve pazarlarda geri satılabilecek, değere katkı sağlayacaktır.

İlk yaklaşım (özet bilgi)

OWL Token’ların pazara giriş hızı “Ödül payı” denen bir değişken ile belirlenecektir. Bu değer direkt olarak OWL değeri ile ilişkilidir. Ödül payının bir kısmı daha sonra bir kontrata aktarılıp MVP (Minerva Volatilite Protokolü Tokenları) Tokenlar ile takas edilebilecektir. Ödül miktarı piyasadaki adedi etkileyip ani değişiklikleri dengeleyecektir.

İkinci yaklaşım (özet bilgi)

OWL Token’ların değeri düştüğünde kullanıcıları OWL Token’larını piyasadan çekme konusunda teşvik edecek bir sistem tasarlanmıştır. OWL tokenlar MVP tokenlar ile takas edilerek piyasadan çekilecek, satılan OWL miktarı / alınan MVP miktarı arttıkça MVP token değeri de artacaktır, daha sonraki bir tarihte MVP tokenlar ek bir bonus ile geri OWL Token’a çevirilebilcektir.
Kullanılacak matematiksel denklem ve detaylarını linkini sağlamış olduğumuz White Paper içerisinde görebilirsiniz.
Şeffaflığa verilen önem: Minerva platformunu kapsamlı güvenlik denetimlerine tabi tutmayı ve varlık yönetiminde azami şeffaflık sağlamayı da taahhüt ediyor. Bütün gelirler kaydedilecek ve beyan edilecektir. Sadece görme yetkisine API şifre anahtarları ile hesapların dengesi ve alış/satış geçmişi denetlenebilecektir.

Son Kullanıcı avantajları

OWL token ile ödemeler gerçekleştiren kullanıcılara işletmelerin indirim sağlama olanakları artacaktır. (Platform işlem ücreti almak yerine onaylanan işlemler için bonus OWL Token sağlanmaktadır)

Minevra Ekibi, danışmanları ve yol haritası

Kevin McSheehan – Kurucu
Corey Jackson – Kurucu / Yazılımcı Ekip Lideri
Ron DiIorio – Kurucu / Stratejik Ortak
Kol Shtufaj – Kreatif Direktör, Marka Yönetimi & UI/UX
Cory Torrella – İş Geliştirme / Pazarlama
Robert Forster – Lead Solidity Developer
Courtney Turner – Insan Kaynakları / Araştırma / Sosyal Medya Statejileri
Paul Petratos – İletişim Lideri

Jevgenijs Steinbuks – Ekonomi Danışmanı
Keidi Carrington – Yasal Danışman
Greg Bailey – BT Veteranı

Yol haritası

minerva roadmap

1,000,000$; 5,000,000$; 10,000,000$; 15,000,000$; 25,000,000$ ve 35,000,000$’lık adımlar ile belirlenmiş olup; kolaylıkla erişilebilir olan ilk aşamada geliştirmeler, Beta versiyonu ve ileri seviye iç Güvenlik denetimleri başlayacaktır. Daha sonraki aşamalarda, oylama gibi ek özellikler, Yönetim konsolları, Platform entegrasyonları ve otomasyon çözümleri, gelir raporlama arayüzleri ve denetim mekanizmaları, platform geliştirmeleri, araştırmalar ve büyüme planları eklenecektir. İlerleyen aşamalarda Debit Card entegrasyonları ve Hata çözümleri için Bug bulma Bouty programları başlatılacaktır.

OWL Token Ön Satış Detayları

minerva presale ico

25,000,000 Token rezerv için ayrıldıktan sonra kalan miktar önsatış ve toplusatış aşamalarında satılacaktır, Katılım detaylarını Minerva.com adresindeki ilgili sekmede bulabilirsiniz. 100,000,000 adet Token yaratıldıktan sonra platform kullanım bonusları dışında yeni Token üretimi kalıcı olarak durdulacaktır.

Bounty Kampanyası

Total hacmin %1i (yaklaşık 1M OWL Token) Bounty için ayrılmış olup aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır:

Kampanya Dağılım
Reddit %5
Yaratıcılık %2
Twitter %15
Çeviri %10
İmza %15
Telegram %5
Facebook %15
Sosyal Medya ve Blog %18
Özel Destek %15

 

 

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “AEK”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir