DOVU – Taşımacılık Sektörüne Blok Zinciri Teknolojisi Desteği

Share This:

Dovu ICO

WEBSITE   WHITPAPER   TWITTER   FACEBOOK   DISCORD   TELEGRAM   BITCOINTALK

Dovu, Taşımacılık sektörüne bir kripto ekosistem modeli getiriyor. Taşımacılıkta odaklı süreçleri merkezi olmayan blok zinciri teknolojisi ile hızlandıran uygulamalar geliştiriyor.

Token Satış Etkinliği 17 Ekim 2017 TSİ 20:00’da sona erecek

Veriler, günümüz dünyasını ve yaşama biçimimizi değiştiriyor. DOVU, verileri yakıt olarak kullanarak yeni bir dairesel ekonomi yaratmayı hedefliyor. Taşımacılık verilerini bu yeni ekonomiye bağlayan ekosistem fikri ile, kurumsal veya bireysel olsanız bağımsız bir şekilde katkıda bulunacağınız veri dünyasında, bu verileri anlık olarak doğrulayabilecek blok zincir teknolojisini uygulayacak. Kullanıcılar mobilite ekosistemine katkılarından dolayı ödüllendirilecek. Ayrıca, veri sağlayıcılar için şeffaflık yoluyla güven sağlarken, kamu ve kuruluş kullanımı için kaliteli veri setleri oluşturacak. Herkes, ekosisteme veri yaratarak, verileri paylaşarak ve dağıtarak küresel ölçekte katkıda bulunabilir. DOVU Platformu, DOVU Protokolü (veri değişiminin ve değer atfesinin ayrıntılandırılması), DOV token (platform içindeki ödemeler için) ve DOVU API Pazaryeri (geliştirilen ilk uygulama) bileşenlerini içermektedir. Taşımacılık verileri için bugün bu global pazar, 3 Ekim 2017’de ICO yatırımlarını kabul etmeye başladı. ICO satış süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edin.

Dovu’nun ardında yatan fikir basit: bugüne kadar olduğundan daha fazla veriye erişebiliyoruz. Bununla birlikte, bu verileri verimli bir şekilde paylaşmamız ve aktarmamız konusunda bir sorun yaşıyoruz. Ekosistem, verilerin paylaşılmasını kolaylaştırırken, sınırları aşarak bunu değiştirmek isterken aynı zamanda bu verilere karşı yüksek seviyede güvenlik de sağlamak istiyor.

Dovu, ekosistemini beslemek için benzersiz bir şifreleme kabiliyeti kullanıyor. Bu şifreleme, tüketiciler ve mobil hizmetler arasında kesintisiz bir veri işlemine olanak tanıyacak.

Dovu’nun kullanılabileceği önerilen yollardan biri, mobilite verilerinizi paylaşmaktır. Örneğin sürüş yerinizi paylaşabilir ve şirketlerin bu bilgilere erişmesine izin verebilirsiniz. Platformu bu şekilde etkin kullanarak ödül kazanabilir ve daha sonra bu ödülleri dünyadaki seyahat, hizmet ve ulaşımda harcayabilirsiniz.

Sonuçta, şehirlerimizde malların ve kişilerin serbest dolaşımını içeren dairesel bir ekonomi vardır. Dovu, taşımacılık verilerini yeni ekonomiye bağlayan ekosistemdir. Daha açık ifadelerle bir veri paylaşım platformudur. Şirketin ilk ürünü, kullanıcıların mobilite verilerini DOV token karşılığında paylaşabildikleri bir mobilite tabanlı API arayüzüdür.

DOVU Farkı

Dovu şu anda nakliye ile ilgili verilere odaklanan bir veri değiş tokuş pazaryeri. Protokolün ilk merkezi olmayan uygulaması, ulaşımla ilgili verilere erişimi basitleştiren Dovu API Marketplace’tir. Şirketlerin ve kişilerin ortak bir ortamda veri paylaşmalarına ve katkılarından ötürü DOV token kazanmalarına olanak tanır.

Hareketlilik verileri, trafik yönetimi, hava durumu ve kirlilik izleme, gelecekteki taşıma ihtiyaçlarımızı planlama ve modelleme konularında her şeyi önceden bildirir. Akıllı araçların bir saat içinde 25 GB’a kadar veri üretmesi bekleniyor ve mobil cihazlarımız zaten çevremiz ve davranışımız hakkında bilgi üreten hareket halimizi kaydedebiliyor. Bu veriler giderek daha değerli hale gelecek, ancak bu verilerin nerede ve nasıl kullanılacağını kontrol edebilmemiz ve paylaşmamız için potansiyel olarak ödüllendirmemiz gerekiyor. DOVU bu verilerin paylaşımını ve tüketimini veri sahiplerini veri tüketicilerine bağlayarak demokratikleştirir – veriyi üretenlerle bunlardan fayda sağlayan kişiler arasında benzeri görülmemiş ve adil bir değer değişimi getiriyor.

DOVU Protokolü, DOV Token biçiminde bu verilerin kullanımı için ödüllendirilirken DOVU Protokolü, ‘veri sahiplerinin’ (bireyler, kuruluşlar, IoT cihazları – herhangi bir veri kaynağı) paylaştıkları verilere erişimi kontrol etmesini sağlar. Bu tokenlar daha sonra, bir arabanın maliyetini, o arabanın yakıtını, bir uçuş için para ödemeyi ya da sadece otobüsü kullanmayı dengeleyerek hareketlilikle ilgili işlemler yoluyla ekosisteme geri dönerler. Akıllı sözleşmeler, ödeme kanalları ölçek bazında mikro ödemelerin yönetiminde zorlukları çözerken, şahane ve kontrol edilebilir bir şekilde hareketlilik verilerini paylaşmak ve işlem yapmak için bireyler ve kuruluşlar arasındaki anlaşmayı tanımlar. Protokolümüz ve platformumuz, veri alışverişini ve değer atfetmesini gerçekleştiren sonsuz sayıda mobilite ile ilgili dApps’in geliştirilmesini sağlar. Ethereum temel alınarak DOV token, bu ekip içinde bulunan değeri hesaplamak ve ekosistemimizdeki değeri arttırmak için kullanılır.

Nihayetinde, Dovu, ulaştırma ile ilgili verilere dayanan bireyler ve şirketler de dahil olmak üzere kitlelere ulaşmayı amaçlayan bir başka blok zincir teknolojisidir. Şirketin ‘whitepaper’ını okuyarak Dovu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Token Değişim Süreci (ICO) Detayları

Token Satışı şu başladı ve 19k ETH sınırını geçti. 17 Ekim’de sona erecektir.

Token Satış Platformuna buradan ulaşabilirsiniz:

Maksimum Arz:1,200,000,000 DOV

Satışa Çıkacak Miktar: 300,000,000 DOV

Hard Cap: 85,362 ETH

ICO token fiyatı: 3125 DOV = 1 ETH

Road Map

Dovu Road Map ICO

Takım

•   Irfon Watkins (Founder and CEO)
•   Arwen Smit  (Co-Founder and CMO)
•   Krasina Mileva  (Co-Founder and COO)
•   Alex Morris  (Head of Product)
•   Tom Holder  (CTO)
•   James Guest  (Head of Blockchain Production)

 

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Eth Cüzdan Adresimiz: 0x26078811656d6b8c0a0037ae5151caf6bca16425

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “CK”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir