Dent Coin – Dünya Mobil Veri’sini Özgürleştiren Blok Zinciri (ICO Sona Erdi)

Share This:

WEBSITE   WHITPAPER   SLACK   TELEGRAM  TWITTER   FACEBOOK   BITCOINTALK  ICO

Mobil Verinin Dünyada Kullanımı Artıyor. Dünya değişiyor, engeller düşüyor, Ethereum Blockchain ve Smart Kontratların Kullanımı artıyor.

Dent Coin, Dünya mobil verisini özgürleştiriyor, Token’lı hale getiriyor.

Token Satış Etkinliği açılışı: 12 Temmuz 2017 TSİ 18:00
Token Satış Etkinliği kapanışı: 26 Temmuz 2017 TSİ 18:00

Artık Blok zinciri ile aracılar ortadan kalkıyor, çok sayıda endüstride maliyetlerin düşmesine imkan sağlıyor. Peki bir sonraki sektör nedir Telekominikasyon. Siz de yurtdışında wireless şifresi arayanlar, videolarınızı yüklemek için otele ulaşmayı bekleyenlerden misiniz? O zaman Dent Coin tam da bu ihtiyacınızı karşılıyor.

Telekom sektöründeki karmaşıklığı azaltacak ve maliyetleri düşürecek DentCoin’in ana hedefleri:

 • Mobil veri paketlerini başkasına satmak, satın almak ve hediye etmek için şeffaf bir pazar,
 • Mobil verinin başka değerli şeyler ile değişimi,
 • Mobil veri erişimi, sıcak su ve elektrik kadar önemli bir insan ihtiyacı haline gelmektedir.

Bununla birlikte, GSMA’ya göre, 2016’da dünya nüfusunun yarısından azı hala mobil veri kullanıyor. Veri kullanımı coğrafyalara göre büyük farklılıklar göstermekte ve farklı coğrafyalarda halen mobil veri kullanıcı çok az. Bu durum şebeke kullanılabilirliği ve uygun fiyatlı mobil telefonların pahalı olmasının yanı sıra, mobil verinin fiyatlarının da heln yüksek olarak algılanmasıdır. Halen 1 USD / GB’nin altında işlem yapılmamakta ve bazı operatörler 10 ABD Doları / GB’nin seviyesinden kullanıcılarına mobil veri satmaya çalışmaktadır. Sınırlı kontratlar, yurtdışı kullanımındaki mevcut sözleşmelerin ve paketlerin kullanılamaması size bir yurtdışı gezinizde uçak fiyatı seviyesinde bir maliyete sebep olabilmektedir.

Tüm bunlar sonunda telekom operatörleri milyarlarca dolar kar elde etmektedir.

DENT’in Mobil Operatör İşinde Üç Maliyet Kaleminde Düzenleme ve Azalma öngörmektedir: Bu faktörler:

 1. Mobil Verilerin Kurtuluşu. DENT, kullanıcıların mobil verilerini herhangi bir kullanıcıdan herhangi bir kullanıcıya özgürce satın alabilecekleri, satabilecekleri ve bağışlayabilecekleri bir “Veri Paylaşımı Marketi’ne” ne olanak tanıyor. DENT Exchange, mobil verilerin ticareti için pazar olarak görev yapmaktadır. DENT Token, Telekomünikasyon ve kullanıcı topluluğu arasında Mobil Veri için tüm dünya çapında geçerli olmayı hedefliyor.
 2. Uluslararası Dolaşımın (Roaming) bozulması. DENT, telekomünikasyon arasındaki pahalı dolaşım ücretlerinin ve veri kullanımı gibi maliyetlerin ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır. Örneğin, mobil verinin artması ile birlikte kullanıcılar artık , yabancı numaraları ve ev telefonlarındaki konuşmalar yerine mobil veri ile işlem yapabilecekler.
 3. Mobil veri alımının kolaylaştırılması. DENT, tüketiciler ve IOT cihazları için otomatik veri paketleri satın alma olanağı sağlar. Kullanıcı, bölgedeki en uygun operatöre her zaman, çok fazla veya çok az veri satın alma endişesi duymadan en iyi fiyatı elde eder.

Operatörler, kendi platformlarını paketlere ihtiyaç duymadan global bir müşteri tabanına hizmet etmek için DENT platformuyla kolayca bağlantı kurabilirler.

DENT, kullanılmayan aylık 4.8 Milyar ABD Doları’nı kullanıma dönüştürmeyi hedefliyor, siz de paketlerinizdeki kullanmadığınız GB’leri satmak istemez misiniz?

Yakın zamandaki CISCO çalışmasına göre, dünya çapındaki mobil veri, Aralık ayında 2016’da ayda% 63 artışla 7,2 milyar Gigabyte’ya yükseldi. Parks Associates tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil operatör veri gelirleri 2015 yılında 386 milyar ABD Doları seviyesinde, Aylık 32 milyar dolar seviyesindedir. Kullanıcıların yalnızca verilerini % 15’inin geçerlilik süresi dolmadan kullanılmayacağını varsayarak, kullanıcılar bir şekilde 4,8 milyar dolar parayı ödemesine rağmen kaybetti. Daha şeffaf ve bağlı bir pazarda, mobil veri kullanımını sağlamak için bu değer artık pazarlanabilir olacaktır.

Kullanıcılar, DENT Coinler ile neler yapabilecekler?

 • DENT Exchange kullanıma hazır olduğunda, kullanıcılar uluslararası pazarda veri satın almak ve satmak için DENT Token’lerini kullanabilecektir.
 • İlk aşamada, kullanıcılar, veri biriktirme özgürlüğünü ve telekomünikasyon verileriyle iş yapma şeklindeki değişiklikleri talep etmek için diğer mobil kullanıcılarla birlikte kollektif enerjiyi kullanmak üzere DENT topluluğuna katılmak için DENT Coinleri almak istemektedirler.

Gelişmekte olan pazarlar için DENT – “Afrika için Gigabyte”

DENT, kullanılmayan mobil verilere ihtiyacı olanlara bağışlamanıza da yardım etmeyi hedeflemekte.

DENT, mobil verilere erişerek gelişmekte olan dünyaya yardım etmek istiyor. Veri paketleri, kullanıcılar tarafından değişim yoluyla bağışlanabilir. Kırsal ve gelişmemiş alanlarda bilgiye erişimi sağlayan operatörler ile stratejik ortaklıklar arayacağız.

Birleşmiş Milletlerin ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 9’ da BM, kapsamlı altyapı inşa etmeyi, kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi teşvik etmeyi ve yeniliği teşvik etmeyi çağırıyor.

Mobil veri, özellikle bu hedeflerde önemli bir bileşen olarak belirtilmektedir:

Altyapı ve ekonomik kalkınma bilgi ve iletişim teknolojisine de güveniyor. Mobil hücresel hizmetler dünyaya hızla yayılmış olup, daha önce birbirine bağlı olmayan alanlardaki kişilerin küresel bilgi topluluğuna katılmalarına izin vermiştir. 2015 yılına gelindiğinde, mobil genişbant şebekeleri kapsamındaki bölgede yaşayan nüfusun oranı yüzde 69’dur. Kırsal alanlarda bu oran sadece yüzde 29’dur.

Yol Haritası

 

Dent Takımı

•   Tero Katajainen (Kurucu ve CEO) seri bir girişimci ve DENT Wireless’ın bir öncesindeki şirketi 2014’te FOREX için AI bileşenleriyle davranışsal piyasa analizi yapan bir takas platformu yaratmak için kuran tecrübeli bir yazılımcı.

•   Mikko Linnamäki, (Co-Founder) 4 milyon server’ın üzerinde yükleme temeline sahip ve küresel IMAP server piyasasında %72 gibi bir payı bulunan Open-Source IMAP Server DOVECOT’un arkasındaki şirket olan DOVECOT Oy’nin ortak kurucularından. Kaynak: http://openemailsurvey.org

•   Andee Vollmer (Co-Founder) 2005’te Symbian ile başlayan ve şimdilerde iOS Android ikilisiyle devam eden, 12 yılı bulan şekilde tecrübeli bir mobil uzman.

•   Michael Wirth’in (Ödeme Sistemleri ve GM Direktörü, Birleşik Krallık & İrlanda) yüksek boyutlu işlem projelerinde 20 yılı aşkın bir tecrübesi var. Bunun dışında başka şirketlerde de direktörlük görevleri üstlenmiştir. Geçmişte eNett International isimli bir seyahat endüstrisi firmasında direktörlüklerde bulunmuştur.

•   Ville Sundell (Akıllı Kontrat Uzmanı), akıllı kontrat temelli yasal kuruluşların öncüsü, sadece Ethereum blockchain’i üzerinde olan şirketler kuran ilk kişilerden. Etherprises LLC şeklinde hiçbir insan müdahalesi olmadan bunu yapmıştır.

•   Dr. Rainer Deutschmann (Danışman) McKinsey, Deutsche Telekom ve Reliance gibi şirketlerde telekomünikasyon ve teknoloji şefi olarak çalışmıştır. En son durumda, ekip arkadaşı ile Reliance Jio isimli ve altı ayda 100 milyon müşteri edinen şirketi kurdular. Jio, Hindistan’da mobil bant genişliğini 1.3 milyarlık Hindistan nüfusu için demokratikleştiriyor.

Token Ön Satış Detayları

Dent Token Satış Platformuna buradan ulaşabilirsiniz: https://www.dentcoin.com/tokensale

• Bonus olmadan DENT token fiyatı: 400,000 DENT / 1 ETH
• Bonus: İlk işlenen 14 milyar DENT için %10 bonus / Sonraki işlenen 7 milyar DENT için %5 bonus
• Minimum hedef: 15,000 ETH
• Topluluk satışı sırasında işlenecek maksimum token miktarı: 70,000,000,000 DENT
• Maksimum DENT toplam arzı: 100,000,000,000 DENT

Bounty Kampanyası

Dent Token Bounty Kampanyası detaylarına buradan ulaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1974726.0

Toplam Bounty Bütçesi: 280,000,000 Dent Token

 • Sosyal Medya Kampanyası: 30% (84,000,000)
 • Blog/Medya Kampanyası: 20% (56,000,000)
 • Çeviri Kampanyası: 20% (56,000,000)
 • İmza Kampanyası: 30% (84,000,000)

Kampanya bonus dağıtımı Ön Satış süreci tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecektir.

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “UKD”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir