Change – Dünyanın Merkezi Olmayan İlk Kripto Bankası

Share This:

Change Icon

WEBSITE   WHITPAPER   TWITTER   FACEBOOK   MEDIUM   TELEGRAM   BITCOINTALK

Change, yüksek finansal hedeflere sahip bireyler için yeni bir finans çağı öneriyor. Bankaların faaliyetleri ile yıldızlarının barışmadığını düşünen genç ve ileri görüşlü insanlar için yaratılmıştır.

Token Satış Etkinliği 16 Ekim 2017 TSİ 17:00’da sona erecek

Change, 2016 yılının başında Asya’nın en büyük finansal merkezlerinden biri olan Singapur’da kuruldu. Kısa süre sonra, melek yatırımcılarından erken yatırımda 200.000 USD’nin üzerinde destek aldı ve bölgedeki lider girişimci grubu Fintech’e katıldı. 2018 yılına gelindiğinde, blok zincirdeki ilk global FinTech pazarını başlatacak.

Dünyanın ilk Global Kripto Bankası

Change Bank, kripto banka olmayı hedefleyen yeni bir şirket olup, bir cari hesap, bir Mastercard banka kartı ve ayrıca kullanıcıların hisse senedi, P2P kredileri, gerçek zamanlı yatırımlar yapmalarına izin verecek bir pazar da dahil olmak üzere blok zincirde yerleşik finansal hizmetler sunacak. mülkiyet veya diğer yatırımları doğrudan mobil uygulama ile alınabilecek. Geleneksel bankacılık ve ticarete bağımlı olmak yerine işlemlerin blok zinciri üzerinde zamana bağlı olarak anında işlenmesi-kaydedilmesi ve aracıların bulunmaması (aracılar, PayPal, yönetmelikler vb.) nedeniyle sadece daha ucuz değil, aynı zamanda zaman açısından da oldukça verimlidir. Blok zinciri teknolojisi, herkes için sınır ötesi olmayan ve geleneksel tekel yönetimi atlayan alternatif bir finansal hizmet sunmasını sağlamaktadır.

Pazar, birçok firmanın tek bir uygulamada kullanıcılarının finansal hizmetlerini yönetmelerini sağlar. Her hizmet, açık API’ler vasıtasıyla birbirine bağlanır ve bu da deneyimi daha sorunsuz ve verimli hale getirir. Uygulama, ortaklıklar yardımıyla üçüncü parti servislerle yapılan işlemleri otomatik olarak doğrular. Bu ortaklıklardan birinde, Estonya’nın E-İkamet programı Change Bank ile bütünleştirilmektedir.

Change Bank Kullanıcı Deneyimleri

Change Kullanımı

Kripto Cüzdan (Beta)

Change Wallet

Bir kripto cüzdan uygulaması olarak, geleneksel normu kırmak ve kullanıcıların kripto para birimlerini en sezgisel ve kolay şekilde kontrol etmeleri için tasarlanmıştır. Uygulama, tüm büyük kripto para birimlerinin depolanmasını, kripto portföylerinin kolay yönetimini, kullanıcıların aralarında fonların basit transferlerini ve bir çok diğer işlevselliği sağlıyor.

Change Kart

Kripto para birimleri ile satın almak dolar, euro veya yen ile alım yapmak kadar kolay olmalıdır. Change Kart, bu sorunu çözen, kullanıcıların kripto para birimlerini milyonlarca çevrimiçi ve çevrimdışı konumda dünya çapında harcamalarına olanak tanıyan bir karttır.

Ücretlendirme Yapısı

Change Card

Dijital banka olmanın avantajlı yapısı ile Change Bank kullanıcılarını, geleneksel bankacılık maliyetlerinin birçoğundan kurtarmaktadır. Kullanıcılar hesap açmak, para transferi ve ödeme yapmak gibi işlemlerde herhangi bir ücrete tabi olmaz.

Güvenlik

Banka, kullanıcılara maksimum güvenlik ve gizlilik sağlamak için blok zinciri teknolojisinin merkeziyetsizlik avantajını kullanıyor. Change Kart, dilendiği zaman uygulama üzerinden kapatılmaktadır. Dahası, uygulama dinamik CCV ile donatılmış olup, güvenlik seviyesini katlanarak arttırmaktadır.

Decentralization

Kullanım Alanı

Change, bu hizmetlere ayrı ayrı kaydolma veya para yatırma ihtiyacını ortadan kaldırırken, bankanızı aşan uzman finansal hizmet şirketleri için bir “AppStore” gibi düşünün.

Blok Zinciri teknolojisi ile tamamen şeffaflık ve sıfır gecikme, kullanıcıların çeşitli portföy veya gayrimenkul yatırımına, finansman kredilerine, seyahat sigortasına kolaylıkla ödeme yapılmasını sağlar.

Bonus Kazanımı

Kullanıcılar, Change Kart’ı ve çevrimiçi veya çevrimdışı platformdaki diğer üçüncü taraf hizmetleri kullanarak işlemin bir bölümünü bankanın kendi sembolü token olan CAG olarak geri kazanabilecekler.

Change Token (CAG)

Token sahipleri, cüzdanındaki token miktarına bağlı olarak pazardan kazanç elde eder. Bunun nedeni, pazardaki mal ve hizmetleri satan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının, Change kullanıcısıyla gelirlerinin % 20’sini paylaşmasıdır. Bu hem kullanıcıların hem de tüccarların adil bir şekilde ödüllendirildiği sağlıklı bir ekosistem oluşturmaktadır. Tokenlar, bir sadakat programı olarak, platformdaki işlemleri güçlendirmek için kullanılacaklardır.

CAG, ERC20 bazlı Ethereum Blok Zinciri üzerinde işlenmektedir.

Token Değişim Süreci (ICO) Detayları

Token Satışı şu başladı ve 50k ETH sınırını geçti. 16 Ekim’de sona erecektir.

Token Satış Platformuna buradan ulaşabilirsiniz: https://getchange.com/ico/

  • Hard Cap: 200,000 ETH
  • ICO token fiyatı: 500 CAG = 1 ETH
  • Satıştan sonra başka token oluşturulmayacaktır.

Change Bank Hakkında

Kripto para biriminizi hisse senedi ve gayrimenkul gibi daha geleneksel yatırımlara yönlendirebilmenizi ve hepsini bir uygulamadan yönetmenizi sağlayan bir banka fikri çok ilginç ve gerçek dünyada kullanım potansiyeli olan çok umut verici bir ürün gibi gözüküyor.

 Takım

 

 

 

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Eth Cüzdan Adresimiz: 0x26078811656d6b8c0a0037ae5151caf6bca16425

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “CK”.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir