Atlant – Dünyanın Tokenize Edilmiş Merkezsiz Emlak Platformu

Share This:

ATLANT Real Estate Blockchain

WEBSITE   WHITPAPER İNG   WHITEPAPER TR  SLACK   TELEGRAM  TWITTER   FACEBOOK   BITCOINTALK İNG   BITCOINTALK TR  ICO

Atlant ile gayrimenkule güvenli ve maliyetsiz yatırım yapmak kolaylaşıyor, hisseli mülk sahibi olmak, anında hisseyi bozdurmak mümkün oluyor.

Token Satış Etkinliği açılışı: 7 Eylül 2017 TSİ 18:00
Token Satış Etkinliği kapanışı: 31 Ekim 2017 TSİ 18:00

Atlant, blok zinciri teknolojisi üzerine yeni nesil bir gayrimenkul platformu kurmayı amaçlamaktadır. Gayrimenkulün dünya üzerindeki en büyük varlık birimi olması ve buna rağmen çok inefektif kullanılması projenin başlama amaçlarından biri.

Atlant daha şeffaf ve akışkan şekilde gayrimenkule yatırım yapmayı vaat ediyor. Atlant başlatacağı Property Token Offering (PTO) (Mülkiyet Token’ı Satışı) sistemi ile mülklerin belli parsellerinin satın alınabilmesini ve Ethereum akıllı kontratları üzerinden borsalarda satılabilmesini, hemen likite dönülebilmesini sağlamak istiyor. Sistemin getireceği avantajlar arasında ülkeler arası işlemler yapılabilmesi, vergilerden kurtulabilmesi ve aracıların ortadan kaldırılması öne çıkıyor. Yasal kurumların denklemden çıkması hem isleyişi hızlandıracak hem de masrafları minimuma indirecek. Hepsinin yanında merkezsiz olarak tutulan mülkiyet verileri pay sahibi olduğunuz mülk nerede olursa olsun o mülkün verilerinden emin olmanızı sağlayacak. Şu an için mevcut merkezi kurulmalar olan booking.com, airbnb.com, expedia.com ve diğerlerinin en büyük problemleri olan yanlış yorumlar, abartılmış derecelendirmeler sorunları ortadan kalkmış olacak.

İşlemlerin hepsi p2p gerçekleşeceği için sistem ile beraber aracılar ortadan tamimiyle çıkacak. Mevcut kurumların da bu avantajlardan faydalanmak için merkezsiz blok zinciri kullanan sistemlere geçiş yapması da öngörülebilecek bir konu. Diğer yandan bu kurumlardaki yüksek komisyon oranlarından yakınan oteller, karalamacılar ve işletmeler kurumları bu sistemleri kullanma konusunda zorlayacaktır. Atlant whitepaper`inda da belirtildiği gibi, Goldman Sachs`in tahminine göre merkezsiz mülkiyet kayıtlarının tutulmasından sağlanacak fayda 4 milyar doların üzerinde. Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ederken, Atlant kendi alanında öncü bir token olmayı hedefliyor.

Bu güne kadar dünyanın en büyük varlık sınıfı olan gayrimenkulü nakit akışı sağlam  ve daha yönetilebilir yapmak için çok girişim oldu. Buna rağmen bu varlığı satın almaya çalışan kişiler hala daha şeffaf olmayan işlem ücretlerinden, kurumlar arasında birbiriyle eşleşmeyen gayrimenkul bilgilerinden ve daha birçok konudan şikâyet ediyor. Blok zinciri yapısının bütün kayıtları tutacak olması hem bilgilerin hem de ücretlerin şeffaf olmasını sağlayacak.

Dünya üzerindeki gayrimenkullerin çoğunlukla tek kişi tarafından sahip olunduğu ve geri kalanlarının da bir grup insan veya kuruluş tarafından sahip olunduğu bir gerçek. İnsanların birbirini tanımadan bir gayrimenkulün belli oranına Atlant tokenlar sayesinde sahip olabilecek olması, bu varlık sınıfını hem daha likidite hem de daha yönetilebilir kılacak girişimlerden biri. Yükselen gayrimenkul fiyatları insanların gelirleriyle ve ya geri kalan birikimleriyle gayrimenkul sahibi olmaları sansını düşürdü.

Atlant sağlayacağı paylaşımlı yapı sayesinde bu durumun önüne geçebilmeyi ve pazarın seklini değiştirecek bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Atlant ATL Token

ATLANT, Ethereum da DAO kurulumu yapısında merkezi olmayan özel bir sistem olarak çalışır.
Platform, “ATL” olarak kısaltılan ERC20 baz temel tokeni ile desteklenmektedir.

ATL tokenleri, sahiplerine hak ve ayrıcalıkları sağlayan ATLANT Platform sertifikalarıdır.

Tüm mülklerdeki satış miktarı ATLANT aracılığıyla oluşturulan ilk mülkiyet satış listesinde beyan edilir. Platform, mülk sahiplerine ve geliştiricilerin mülklerinin bir kısmını veya tamamını özelleştirilmiş akıllı sözleşmelerle tokenize ederek satmalarına ya da inşaatları için finansman çekmek üzere token dağıtımı yapmalarına imkan verir. Başlangıçta satış miktarı mülkün % 7 si ile sınırlanacaktır ve sonrasında ATL token sahiplerinin oylarıyla artış sağlanacaktır. Başarılı bir token satışı sonrasında üzerinde anlaşılan kısımı serbest bırakılarak ATL token sahipleri arasında dağıtılacaktır.

Takım

 • Julian Svirsky (Kurucu ve CEO) seri bir girişimci ve 14 yıllık finans sektörü tecrübeli. Bunun 7 yivlini analist ve tıradır, 5 yivlini yatırım bankasında yatırım araçlarının yapılandırması ve satısında geçirmiştir. Birçok yeni kurulan şirkete yatırımcı olmaktadır.
 • Neil Mohinani, (Kurucu ve CFO) Hong Kong, Shenzden ve Sanghai`da expert arbitrajcidir. Yatırım bankalarında 20 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır.
 • Denis Donin, (Kurucu ve CTO) 5 yıldan fazla Blockchain ve kripto para geliştirme tecrübesi, Blockchain teknolojileri üzerinde danışmanlık tecrübesi, akıllı kontratlar sistemleri tecrübesi bulunmaktadır. SpaceBTC.com`un eski CTO`su, BTC-UP.com`un teknik danışmanı ve MarginCall yazılım teknoloji lideridir. C++, C#, Python, Javascript ve Solidity üzerinde tecrübelidir.

Token Satış Detayları

 • Atlant token fiyatı: 505 ATL / 1 ETH
 • Toplam ATL Token Sayısı: 150,000,000
  • %69 ICO Süresince satılacaktır.
  • %15 Takım ve Danışmanlık Kurulu için ayrılmıştır.
  • %12,5 Bounty Kampanyası için ayrılmıştır.
  • %3,5 Pre-Sale sürecinde satılmıştır.
 • Gelirin Kullanımı şu şekilde olacaktır;
  • %65 Yazılım Geliştirme, Kullanıcı Deneyimi ve Yol Haritası Aşamaları
  • %20 Pazarlama
  • %10 Operasyon
  • %5 Paydaşlar, Yöneticiler ve Danışmanlar

ICO süresince tüm tokenlar satılana kadar aşağıdaki bonus sistemi işletilecektir;

Atlant Bonus Skala

Yol Haritası

Atlant yol haritası

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Teşekkürler.

BlockchainTR ekibinden “YTB”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir